1956 yılında ticari hayata atılan Mehmet İzzet Tığlı, ana faaliyet alanı olarak öncelikle akaryakıt sektörünü belirlemiş ve 1962 yılında ilk istasyonun açılması ile bu sektördeki yerini almıştır. 2000-2019 yılları arasında genel müdürlük yapmış olan Ahmet Şevki Tığlı, şirketin vizyonuna katkılar sağlayarak şirketin büyümesinde önemli rol oynamıştır. Sektörde hızla büyüyen Tığlı Petrol, bugün Isparta’nın sektörde tanınırlığı en yüksek markası haline gelmiştir.

Tığlı Petrol, akaryakıt sektöründeki başarılı geçmişiyle güvenilir bir marka olma yolundaki adımlarını atmaya devam etmektedir.  Tığlı Petrol’ün ulaştığı başarının arkasında, müşteri odaklı ve kaliteyi merkez alan bir yönetim anlayışı vardır. Sadece maddi kazanımlar değil toplumsal çözümlere de önem veren bir firma olan Tığlı Petrol, geleceğe dair duyarlılığı ve sürdürülebilir yaşam için yaptığı çalışmalar ile adından söz ettirmektedir.

Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesi Tığlı Petrol’ün en önemli ilkeleridir. Müşteri memnuniyetini sağlamak için şeffaflıktan, katılımcılıktan, cevap verebilirlikten ve sürekli iyileştirme ve geliştirmeden ödün vermeden yola devam etmektedir. Şirketimizin tüm çalışanları ve üst yönetimi olarak bu ilkelere bağlı kalarak vizyonumuza yenilik kazandırmaktayız. Şirketimiz müşterilerimizin gereksinim ve beklentilerini tespit ederek gelişen teknolojiye uyumlu yenilikleri vizyonunun ve misyonunun en önemli noktası haline getirmektedir. Tüm çalışanlarımız ile takım ruhunu etkin kılan bir çalışma prensibi ışığında sektördeki tüm gelişmeleri takip eden ve bu doğrultuda eğitimlere katılan bir ekip olarak çevreye ve topluma duyarlı, bölge ekonomisine katkıda bulunan bir işletme olmayı hedeflemekteyiz. Bu amaç ve doğrultuda yatırımlarımıza devam etmekteyiz.